Deklaracja Dostępności
Miejskie Przedszkole nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Zgierzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://mp2zgierz.bip.wikom.pl
- Data publikacji strony internetowej: .
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Załączone dokumenty nie posiadają warstwy tekstowej – są skanami dokumentów: https://mp2zgierz.bip.wikom.pl/strona/kontrole. Dokumenty zostały wytworzone przez inne podmioty niż Miejskie Przedszkole nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Zgierzu i przekazane do publikacji w formie skanu. Jeżeli potrzebujesz dostępu do plików wymienionych powyżej zgłoś się i powiedz w jaki sposób możemy ci je udostępnić.
- Załączone pliki są niedostępne cyfrowo, nie posiadają prawidłowej struktury: https://mp2zgierz.bip.wikom.pl/strona/organizacja, https://mp2zgierz.bip.wikom.pl/strona/rada-pedagogiczna, https://mp2zgierz.bip.wikom.pl/strona/rada-rodzicow, https://mp2zgierz.bip.wikom.pl/strona/plany-pracy. Aktualnie trwają prace nad konwersacją tych plików do wersji dostępnej cyfrowo. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich, skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, które z nich potrzebujesz i jak powinniśmy je dostosować.
Treści nieobjęte przepisami
- Dokumenty do pobrania pochodzą od podmiotu trzeciego: https://mp2zgierz.bip.wikom.pl/strona/raporty, https://mp2zgierz.bip.wikom.pl/strona/sprawozdania-finansowe. Pliki te zostały wytworzone przez inny podmiot, placówka nie ma wpływu na formę dokumentu.
- Na stronie znajdują się linki do stron zewnętrznych, które nie są dostępne cyfrowo - https://mp2zgierz.bip.wikom.pl/strona/dyrekcja . Pliki na stronie zewnętrznej zostały wytworzone przez inny podmiot, placówka nie ma wpływu na formę dokumentu.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: .
Data ostatniego przeglądu deklaracji: .
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej. Wyniki badania przedstawia tabela podsumowująca badanie dostępności cyfrowej [.doc, 162.50 kB] .
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do: Aleksandra Świderska
- e-mail - mp2@miasto.zgierz.pl,
- telefon - 42 716 52 61.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszej placówki:
- • Imię Nazwisko — Aleksandra Świderska,
• adres: ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 6, 95-100 Zgierz,
• e-mail: mp2@miasto.zgierz.pl
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych
Dostępność architektoniczna
Miejskie Przedszkole nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Zgierzu mieści się w budynku 1-piętrowym. Do budynku prowadzi ogólnodostępne wejście od ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Wejście do przedszkola poprzedza stopień oraz podjazd dla wózków. Po prawej stronie znajduje się dzwonek na wysokości 1,5m, który uruchamia sygnał dźwiękowy. Następnie wyznaczona osoba odblokowuje wejście do jednostki.
Dla osób z problemami motorycznymi oraz niepełnosprawnymi na wózkach inwalidzkich dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze.
W jednostce nie ma windy.
Brak toalet dostosowanych do osób niepełnosprawnych.
W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących oraz systemu oznaczeń dla osób niewidomych.
Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektu po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym terminu przybycia do placówki. Warunkiem wejścia na teren przedszkola z psem asystującym jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego oraz zaświadczenie o wykonaniu wymaganych i aktualnych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Zgierzu z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Miejskie Przedszkole nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Zgierzu zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami następujące środki wspomagające komunikację:
- kontakt telefoniczny (stacjonarny w godzinach pracy przedszkola);
- kontakt korespondencyjny (pocztą tradycyjną, e-mailową).
Brak możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu lub online.